Red Dead Redemption 2 ogłoszone – ta wiadomość zelektryzowała społeczność graczy. W ciągu zaledwie kilkunastu minut od opublikowania, dość charakterystyczny tweet został retweetowany dziesięć tysięcy razy. Niezły pokaz potęgi Rockstar North.

18 października Rock* North ujawniło, że kultowy Red Dead Redemption doczeka się kontynuacji. Legendarna gra, powód płaczu niejednego pecetowca (bo nigdy nie ukazała się na komputery osobiste), ma pojawić się już następnej jesieni. Rok to faktycznie trochę długo, kiedy czeka się na taką perełkę!

Poważnie, Rockstar North to jedna z niewielu firm, do których mam zaufanie w kwestii jakości dostarczanego produktu. Owszem, jak wszystkie firmy czasem coś głupiego odstawiła, ale w gruncie rzeczy zawsze się starała. Wsiąkałem w jej gry na długie godziny, dni, a nawet tygodnie. Do tej pory śledzę losy kilku ogromnych modyfikacji, przywracających świetność starym tytułom, jak przeróbka San Andreas na silnik GTA IV czy GTA V.

A jeszcze nie tak dawno temu polecaliśmy RDR jako grę, w którą trzeba zagrać! 🙂

Red Dead Redemption 2 ogłoszone! Kiedy premiera?


Red Dead Redemption 2 ogłoszone – ponownie tylko na konsole

Niestety, podobnie jak w przypadku pierwszej części, Red Dead Redemption 2 planowane jest tylko i wyłącznie na konsole. Jeśli jednak nie jesteście #PCMasterRace, gracie tylko na konsolach lub po prostu posiadacie więcej, niż jedną platformę, powinniście być zadowoleni z zapewnień Rockstar North, które już dziś mówi o genialnej rozgrywce sieciowej oraz wciągającej opowieści o bezlitosnym świecie Dzikiego Zachodu (a raczej Dzikiego Środka, bo akcja toczy się w środkowych Stanach).

„Podczas tworzenia Red Dead Redemption 2 nasz zespół urzeczywistnia wizję wirtualnej rozrywki w tętniącym życiem świecie. Mamy nadzieję, że nasze bogate doświadczenie pozwoli zapewnić graczom fantastyczne doznania.”

~ Sam Houser, założyciel Rockstar Games

Studio znane głównie za sprawą Grand Theft Auto, czyli jednego z najbardziej kasowych hitów wszech czasów (245 milionów sprzedanych egzemplarzy!). Jeśli sięgniecie pamięcią do końcówki lat 90., przypomnicie sobie, że Rock* stworzyło również i inną kultową serię, Max Payne. Ale to także tytuły w stylu ciekawego Bully, czy genialnego L.A. Noire.

Co więcej, żeby dowiedzieć się czegoś więcej na temat nadchodzącego (prawdopodobnie) hitu, wbijajcie na stronę www.rockstargames.com już jutro, we czwartek 20 października, o godzinie 17:00. Wtedy pojawi się tam zwiastun (pewnie również i na YouTube studia).

A podczas czekania na RDR2, odkopcie pierwszą część gry i naparzajcie. Albo obejrzyjcie videorecenzję jednego z najlepszych polskich YouTuberów, quaza:

 

Podziel się.

O autorze

Parafrazując klasyka, „urodziłem się, aby żyć”, co z niemałą chęcią robię i staram się coś przy tej okazji zrobić/napisać/wynieść – niepotrzebne skreślić. Przy okazji pisania, kawę, herbatę oraz wszelkie przekąski zużywam w ilościach iście hurtowych i tempie, jakiego nie powstydziłby się sam Usain Bolt. W niewyjaśnionych okolicznościach nabyłem także tajemną umiejętność generowania losowych błędów i awarii we wszelkiej maści urządzeniach elektronicznych.
Ulubiony cytat? „Nie wierz we wszystko, co napiszą w internecie” (~Abraham Lincoln). Znajdziecie go również na Gamezilli, gdzie od czasu do czasu spamuje suchymi tekstami.