Sand is the Soul to polski, klimatyczny RPG 2D dla wytrwałych graczy

0

Trzeba przyznać, że ostatnie lata, a szczególnie rok 2017, są dla polskiego gamedevu okresem niezwykle intensywnym. Liczba produkcji wychodzących z naszego podwórka bardzo cieszy, a ich jakość doceniona na świecie sprawia, że puchniemy z dumy. Kolejnym tego typu tytułem może okazać się Sand is the Soul.

Pierwszy rzut oka na udostępnione screeny przywołuje na myśl jedną z najlepszych gier przeznaczonych wyłącznie na konsole PlayStation 4 – Bloodborne. I słusznie, ponieważ poziom trudności produkcji ma dorównywać tytułom od studia FromSoftware. Jeżeli czekacie na kolejny hit z ich podwórka, to „umilcie” sobie czas przy Sand is the Soul.


Klimatyczna mieszanka

Produkcja stanowi mieszankę RPG-a akcji oraz beat ’em upa ubraną w klimatyczną grafikę 2D. Sand is the Soul jest osadzony w postpunkowym świecie inspirowanym epoką wiktoriańską. Decyzje i uczynki gracza będą miały duży wpływ na przebieg fabuły, która może zakończyć się na 22 różne sposoby. Poniżej znajdziecie jej krótki opis:

Przybyłeś do skraju znanych Ci terenów, granicy pomiędzy Twoją ojczyzną a sąsiadującą autonomią Crosshill. Jesteś misjonarzem o statusie dyplomatycznym. Twoje zadanie: dostarczyć jak najprędzej zaufaną Tobie depeszę lokalnym władzom. Czas nagli! Twoje decyzje i czyny zdefiniują Twoją drogę i historię… Odkryj tajemnice Sand is the Soul i hrabstwa Croshill, w mrocznym i wystylizowanym post-punkowym inspirowanym epoką wiktoriańską świecie i lore. Niech Dama Piasku błogosławi Twoją podróż… gdziekolwiek miałaby Cię zaprowadzić…

Tytuł tworzy MGP Studios, a wydawcą jest Fat Dog Games. Produkcja zadebiutuje w pierwszym kwartale przyszłego roku. Zainteresowani?

Podziel się.

O autorze

Zakochana w grach od pierwszej sesji na Pegasusie, miłośniczka otwartych światów i dobrej fabuły. Fanatyczka uniwersum Wiedźmina, zarówno tego wirtualnego, jak i książkowego. Oprócz gier uwielbia seriale, filmy i literaturę fantastyczną.