Snake i Agent 47 otrzymają godne ekranizacje?

0

Ten pierwszy trafić ma najpierw do kin, a drugi na telewizory i inne urządzenia, na których będziemy w stanie odtwarzać seriale.

O chęci nakręcenia ekranizacji Metal Gear Solid Hideo Kojima wspomniał już w 2006 roku, ale dopiero w ostatnim czasie historia wydaje się nabierać rozpędu.

W marcu 2015 roku pojawiła się informacja, że Solid Snake pojawi się na wielkim ekranie pod banderą Sony Pictures. Wtedy też pojawiły się informacje, że producentem będzie Avi Avrad, odpowiedzialny za serię o Spider-Manie; reżyserem został wybrany Jordan Vogt-Roberts, któremu sławę przyniosły takie filmy, jak: „Królowie lata” oraz „Kong: Wyspa Czaski”, a do napisania scenariusza zatrudniono Jaya Basu. Brał on udział w tworzeniu filmów o Draculi, Wilkołaku, Mumii czy Frankensteinie.

Niestety, produkcja zostanie mocno opóźniona, ponieważ kilka dni temu scenariusz został wyrzucony do kosza. Nowym zająć się ma Derek Connolly, współautor scenariusza do Jurassic World z 2015 roku, który otrzymał wiele nominacji do nagród.

Powrotu na ekran doczekać się może Agent 47 z gry Hitman. Swój debiut na wielkim ekranie miał w 2007 roku i wywoływał mieszane uczucia. Wrócił po ośmiu latach, ale z dużo gorszym odbiorem. Teraz ma być zupełnie inaczej. Agenta nie zobaczymy już w kinach, ponieważ będzie bohaterem serialu przygotowywanego przez Fox 21. Scenariusz pilotażowego odcinka napisać ma Derek Kolstad, który odpowiedzialny jest za stworzenie historii o Johnie Wicku. Można się więc spodziewać sporej frajdy i dużej dawki akcji.

[źródła: GamesRadar, Filmweb]

Podziel się.

O autorze

Adrian Czech

Bardzo lubię ratować świat, dlatego jestem wielkim fanem wszelkiej maści RPG-ów (choć nigdy nie tknąłem serii The Elder Scrolls), Mass Effecta i twórczości Blizzarda, ale serie Grand Theft Auto i Max Payne również nie są mi obce. Od dziecka kibic Realu Madryt. Nadmiar czasu lubię spożytkować na podróżach, książkach, serialach i filmach. No i w ciemno łykam kolejne odcinki Dragon Balla oraz ekranizacje ze stajni Marvela.