Najlepszym telewizorem 2017 na CES został LG SIGNATURE OLED W. To przysłowiowa wisienka na torcie. Szeroka oferta telewizorów LG obejmuje jednak różne telewizory. LG 3D nowej generacji, które zapewniają prawdziwie kinową głębię i realizm. Są też telewizory Smart z dostępem do nieograniczonej zawartości Internetu i dostępem do aplikacji. Telewizory LED urzekają wyjątkową jakością obrazu. Praktycznie każdy znajdzie coś dla siebie. Ponadto, telewizory te można zamontować na ścianie lub dołączyć do pozostałych multimediów. Przekonasz się, że telewizory LG to wysoka funkcjonalność, siła i styl.


LG w 2017 roku oferuje szeroką gamę telewizorów

Po pierwsze, telewizory LCD – jaki poziom techniki prezentują? Można mieć z ich udziałem świetną rozrywkę. Programy, gry czy odtwarzane z Blu-ray filmy HD – wszystko to jest możliwe na tych telewizorach w wysokiej rozdzielczości. Obraz w trakcie transmisji wydarzeń sportowych oraz filmów akcji jest nieskazitelny, czysty i bez zakłóceń.

Po drugie – telewizory LED. Te są najcieńsze spośród produkowanych pod marką LG oraz najbardziej energooszczędne. Wyglądają jak prawdziwe dzieła sztuki, jak mawiają niektórzy, gdy zawiesi się je w loftowych, designerskich wnętrzach. Mają wbudowane tylne oświetlenie LED, które zapewnia żywe kolory i głębokie czernie z wysokim współczynnikiem kontrastu. Po to, by obraz był jaśniejszy, czystszy i bardziej gładki. LG oferuje jako jedyna marka na rynku elektronicznym telewizory LED z certyfikatem THX Certification, świadczącym o wyjątkowej jakości obrazu. Nowoczesna, opatentowana technologia, zastosowana w telewizorach LG gwarantuje obraz wprost doskonały. Jaskrawość kolorów i kontrastu oraz wszelkie szczegóły widoczne niesamowicie wyraziście to niewątpliwe atuty telewizorów LG LED.

Telewizory w wersji LG Smart. Oferują łatwy dostęp do nieograniczonej zawartości

Telewizory w wersji LG Smart. Oferują łatwy dostęp do nieograniczonej zawartości

Po trzecie – telewizory 3D. Trójwymiarowe filmy, sport i inne programy na telewizorach 3D od LG, to źródło zupełnie wyjątkowych wrażeń. Telewizory 3D dają nieporównywalnie lepsze kolory nawet dwuwymiarowych transmisji, nadawanych w sposób tradycyjny.

Po czwarte – telewizory w wersji LG Smart. Oferują łatwy dostęp do nieograniczonej zawartości. Jakim cudem? Mają wszystko, co jest najlepsze w sieci! Wideo strumieniowe z Netflix czy YouTube są dostarczane wprost do tego telewizora. Bez problemu można w nim surfować po Internecie. Można też do woli korzystać na nich z wyjątkowych aplikacji, zaprojektowanych specjalnie do telewizorów Smart.


Era 4K – o krok dalej w telewizorach

4K – hasło to jest jeszcze niezbyt zrozumiałe dla wielu osób. Trudno jeszcze wytłumaczyć wysoką cenę urządzeń, które są nim oznakowane. Zwłaszcza telewizorów, bo są zwykle najdroższe wśród całej oferty…

Telewizory LG wyglądają jak prawdziwe dzieła sztuki, gdy zawiesi się je w loftowych lub designerskich wnętrzach.

Telewizory LG wyglądają jak prawdziwe dzieła sztuki, gdy zawiesi się je w loftowych lub designerskich wnętrzach.


…Rozdzielczość najnowszej generacji

Najprościej mówiąc technologia 4K – to następca Full HD. Telewizor ten jest nazywany Ultra HD. Następny krok w jakości obrazu wyświetlanego na ekranie, kolejny zresztą. Rozwinięciem skrótu HD jest high-definition, czyli wysoka rozdzielczość (ostrość), którą oznaczamy 720p lub 1080p. Liczby te określają ilość pikseli, które tworzą dłuższą współrzędną ekranu lub samego obrazu. Stąd na wszechobecnym YouTube klikając zębatkę przy większości filmów ujawnią nam się te właśnie wielkości, jeśli materiał był nagrywany w jakości HD. Pod nimi powinny znajdować się coraz mniejsze liczby określające nieużywane już zbyt często parametry, które były wcześniej standardem.

SD – standard definition we wczesnych latach XXI wieku, kiedy właściwie sam Internet jeszcze nie był tak rozwinięty, był jedynym. Teraz takiej rozdzielczości zazwyczaj używamy, kiedy materiał jest dla nas naprawdę ważny lub wystarczy nam dźwięk, zaś nasza szybkość pobierania filmu nie jest wystarczająca.

4K – to rozdzielczość czterokrotnie większa niż w przypadku 1080p HD. Mowa tu o ogromnym skoku w ostrości obrazu TV.


4K super dla graczy

Postęp technologiczny w dziedzinie wyświetlania obrazu i mocy sprzętu, którego używamy na co dzień jest napędzany bezpośrednio przez rynek gier, a szczególnie konsol. 4K posiadają aktualnie jedynie ulepszone modele konsol, które domyślnie miały być sprzętem generującym obraz HD.


Co decyduje?

Tak naprawdę to, czy inwestujemy w 4K, czy nie, ma na chwilę obecną niewielkie znaczenie. Nie mniejsze znaczenie ma też wybór między LCD, LED a plazmą. Telewizory LED różnią się od pozostałych głównie technologią podświetlenia. Użyto w nich specjalne, bardzo małe diody (grubość całego wyświetlacza może być nawet mniejsza niż 1 cm!) o niskim zużyciu energii. Osiągany jest w nich efekt gładko przechodzących w siebie, stopniowo wygładzanych odcieni czerni. Zauważalne jest to w filmach, w których mamy do czynienia z pięknymi nocnymi scenami.

Zakup to zawsze jest jakiś indywidualny wybór. Jeśli myśleć przyszłościowo – warto wybrać 4K, ale warto pomyśleć też w kontekście różnych potrzeb, których zaspokojenie jest dla nas ważne. Na przykład – estetycznych. Można bowiem skusić się na ultra płaskim LED, bo i tak sam telewizor nie jest zbyt często używany w domy wiecznie zapracowanych ludzi, a to jak wygląda wewnątrz, jest akurat dla tej osoby ważną atrakcją. Ot dylemat – decyzja do podjęcia jest zawsze kwestią naszego osobistego wyboru!

Podziel się.