W Toussaint dzisiejszy dzień jest niezwykły z dwóch powodów. Dokładnie rok temu wyruszyliśmy na poszukiwania Ciri razem z Geraltem z Rivii. Ponadto studio CD Projekt RED podzieliło się dzisiaj z nami kolejnym zwiastunem nadchodzącego dodatku.

Zwiastun prezentuje nową krainę Toussaint, do której wybierzemy się na ostatnią już przygodę z naszym ulubionym, białowłosym wiedźminem. Księstwo jest oddzielnym obszarem, wielkością dorównuje Velen i z pewnością nie będziemy się tam nudzić. Zresztą zobaczcie sami.


Toussaint – cóż to za miejsce?

Jest to księstwo, którym rządzi Xiężna Anna Henrietta, bardzo szanowana przez swoich poddanych władczyni. Siły zbrojne tworzą błędni rycerze w złotych zbrojach, którzy niezwykle wyszukanym językiem nawołują grasantów do złożenia broni i powrotu na ścieżkę prawa. W zderzeniu z rzeczywistością, którą mieliśmy okazję zobaczyć w Velen, wygląda to wszystko dosyć groteskowo. Opublikowane niedawno screeny prezentujące nadchodzącą przygodę znajdziecie tutaj.

Toussaint to kraina mlekiem i miodem płynąca, nie dotknęła jej wojna i głównie dlatego wygląda tak, jak wygląda. Wybór akurat tego obszaru przez CD Projekt RED uważam za strzał w dziesiątkę, gdyż jest to świetna okazja do tego, by pokazać, iż wiedźmiński świat to nie tylko szlak płynący posoką. Jest w nim również miejsce na koloryt związany z lekką beztroską. Nie zapominajmy oczywiście, iż w księstwie czeka na Geralta zlecenie. Oprócz wina w tytule pojawia się również krew, a więc tak łatwo i przyjemnie nie będzie…

Premiera dodatku Krew i Wino już 31 maja.

Podziel się.

O autorze

Zakochana w grach od pierwszej sesji na Pegasusie, miłośniczka otwartych światów i dobrej fabuły. Fanatyczka uniwersum Wiedźmina, zarówno tego wirtualnego, jak i książkowego. Oprócz gier uwielbia seriale, filmy i literaturę fantastyczną.