Trailer Stray, a raczej sam teaser, można było podziwiać już na targach PGA, jednak dopiero teraz studio Robot Gentleman podzieliło się większą ilością szczegółów. Twórcy genialnego 60 Seconds! zabierają się najwyraźniej za jeszcze cięższą tematykę. I tym razem nic nie wskazuje na to, żeby powaga tytułu kontrastowała z groteską.

Gracz wcieli się w zagubionego w dziczy psa, który ma przed sobą ciężką drogę. Ale w końcu „co Cię nie zabije, to Cię wzmocni”, prawda? Ta wewnętrzna siła pozwoli psu dotrzeć do domu. Tylko… gdzie on się znajduje?

Trailer Stray - nowa gra Robot Gentleman ujawniona


Trailer Stray – co powiedział o grze?

To właśnie tak zaczyna się podróż przez nieznane, niegościnne tereny, jaką zaserwuje nam Robot Gentleman. Developerzy z poznańskiego studia podjęli współpracę z Kacprem Fertaczem, który ma na koncie sporo udanych produkcji filmowych, dlatego można spodziewać się niezwykłego połączenia interaktywnego środowiska z typową dla kina, emocjonującą narracją i efektami.

Jak twórcy sami mówią, a trailer Stray to potwierdza, będzie to gra skoncentrowana na psie, czyli głównym bohaterze. Nie wiadomo jeszcze, w jakich okolicznościach znalazł się on samotnie w lesie, ale na pewno będzie miał przed sobą sporo przeszkód do pokonania. Nadchodzi dla niego dramatyczny, pełen walki o przeżycie czas – rzuci wyzwanie dziczy i postanowi z nią wygrać przy pomocy swoich naturalnych instynktów oraz wyostrzonych zmysłów.

Trailer Stray - nowa gra Robot Gentleman ujawniona

Według mnie, trailer Stray jest o tyle emocjonujący, że stawia na zagadkowość, ale jednocześnie prezentuje wysoką wartość estetyczną (wizualną). Tajemnicza aura oraz znikome poszlaki pozwalają wyobraźni się otworzyć. Ja mam już swoje pierwsze wyobrażenia na temat tej gry, chociaż na pewno w toku ujawniania kolejnych informacji zmienią się one (podejrzewam, że tylko na lepsze!). Również i sama tematyka wydaje się być niezwykle interesująca, bo o ile zwierzęcych bohaterów gier jest mnóstwo, o tyle rzadko kiedy spotyka się tytuł, który pozwala się wcielić w prawdziwego futrzaka. Takiego bez nadprzyrodzonych mocy, który polega jedynie na swoich umiejętnościach i wrodzonych cechach.

Nie ujawniono jeszcze daty premiery, ale wiadomo już, że Stray ukaże się na PC oraz na konsolach.

Podziel się.

O autorze

Parafrazując klasyka, „urodziłem się, aby żyć”, co z niemałą chęcią robię i staram się coś przy tej okazji zrobić/napisać/wynieść – niepotrzebne skreślić. Przy okazji pisania, kawę, herbatę oraz wszelkie przekąski zużywam w ilościach iście hurtowych i tempie, jakiego nie powstydziłby się sam Usain Bolt. W niewyjaśnionych okolicznościach nabyłem także tajemną umiejętność generowania losowych błędów i awarii we wszelkiej maści urządzeniach elektronicznych.
Ulubiony cytat? „Nie wierz we wszystko, co napiszą w internecie” (~Abraham Lincoln). Znajdziecie go również na Gamezilli, gdzie od czasu do czasu spamuje suchymi tekstami.