Prodos Games ujawnił kolejne nowości w Warzone Resurrection – tym razem światło dzienne ujrzały pojazdy do armii Mishimy i Bauhausu. Drodzy Czytelnicy, przed Wami Dragonbikes i Wolfclaw!

Tak więc Mishima najwidoczniej otrzymała upragnioną broń przeciwpancerną. W dodatku bardzo mobilną, wszakże motory powolne być nie mogą. Oczywiście, broń przeciwpancerna jest tylko jedną z dwóch opcji, w jaką mishimskie motory mogą zostać wyposażone – w standardowej wersji mają całkiem niezły HMG, który w połączeniu z ich secondary weapon potrafi wykręcić naprawdę pokaźne ROA.


Dragonbikes

Nad ich sprawnością bojową na ten moment można tylko spekulować – jak nad każdą nowością, która nie została jeszcze sprawdzona na placu boju. Jednakże już teraz widać, że będzie można z tymi motorkami sporo kombinować. Dużym udogodnieniem jest możliwość wystawienia ich jako supporty, kosztem jednak tego, że nie wystawimy ich w slocie light vehicle. Jest to ciekawe posunięcie, tym bardziej, że unikniemy spamu ośmiu motorów na polu bitwy.

Nowości Warzone Resurrection – Dragonbikes i Wolfclaw!

O uzbrojeniu już wspominałem wyżej – super, że jest takie zróżnicowane. Możemy za ten sam koszt mieć zarówno jednostkę przeciwpancerną, jak i standardową przeciwpiechotną. Sporo ROA na piechotę lub ogromne obrażenia wraz z Critical Force’em 2 na pojazdy wyglądają naprawdę przyjemnie. Ponadto za całkiem niewielki koszt – 50 punktów za model pojazdu to wcale nie dużo – a możliwości daje spore. Opcja rammowania motorem zaraz po śmierci również może być całkiem przydatna…

Nowości Warzone Resurrection – Dragonbikes i Wolfclaw!


Wolfclaw

Bauhaus otrzymał kolejny porządny kawał stali. Choć nie w pancerzu upatrywałbym jego siły, to na pewno nie można mu zarzucić, że jest papierowy.

Nowości Warzone Resurrection – Dragonbikes i Wolfclaw!

Jego największą zaletą niezaprzeczalnie jest ogromne, trzylufowe działo, słusznie potraktowane zdolnością Slow To Reload. Bardzo duże obrażenia (STR 16) wraz z Armour Piercing (4) i 3 ROA spowodują, że modele bez Impenetrable Armour będą musiały na niego uważać. Ponadto możliwość wystrzelenia jednego pocisku z Large Explosion Template z STR 14 i Concussive 3 będzie powodować strach w co liczniejszych oddziałach. Pominę już fakt, że nawet i co większe gabarytowo jednostki czy potwory bez zdolności Relentless będą mogły paść łupem ogłuszenia z jego armaty.

Nowości Warzone Resurrection – Dragonbikes i Wolfclaw!

Największą jednak ciekawostką jest opcja Open Transport dla pięcioosobowego oddziału Venusian Rangersów oraz umożliwienie im wsiadania i wysiadania z transportu za 0 akcji. Pamiętajmy też, że jako iż jest to Open Transport, Venusianie będą mogli z Wolfclawa strzelać! Co prawda z modyfikatorem -4 do RS, ale jednak. Nie będą więc tam siedzieć bezczynnie, powiedziałbym nawet, że w znacznym stopniu mogą zwiększyć ROA całego pojazdu. Jak to jednak wyjdzie w praniu? Na pewno zobaczymy już niedługo na polu bitwy.


Dragonbikes i Wolfclaw – gdzie je kupić?

Wspominałem już w pierwszym artykule o Warzone Resurrection, że najlepszym znanym nam wyborem jest krakowski sklep Veto – Centrum Gier. Zdanie podtrzymuję, bo chłopaki mają najlepsze ceny na Warzone’a w Polsce i nie zamierzają ich zmieniać! Tam na pewno zaopatrzycie się w te piękne motorki Mishiny i czołg Bauhausu!

Podziel się.

O autorze

Kamil „Sieciech” Lesiczko

Nietrafiony grafik, malarz figurkowy, hobbysta-rekonstruktor. Zwolennik broni białej, zapalony gracz komputerowy. Miłośnik krogan i Legionu Ciemności Algerotha. Wyznawca dobrej książki, strategii lub RPG-a. Wściekły pochłaniacz kawy, herbaty i bredni. Sympatyk gier z szafy i nabijania czasu na przechodniach w Carmageddonie.