Przedstawiciele firmy Wargaming.net potwierdzili, że mają w planie wydanie gry World of Tanks na konsolę Nintendo Switch. Będzie to już czwarty port, gdyż w tytuł można obecnie zagrać na platformach Xbox 360, Xbox One oraz PlayStation 4. Warunek jest jeden – odpowiednia liczba posiadaczy urządzenia.

Obecnie World of Tanks praktycznie nie ma żadnej konkurencji, jeżeli chodzi o liczbę zarejestrowanych użytkowników. Od wielu lat koegzystuje sobie na rynku z War Thunderem i świat jakoś się toczy. Nie przeszkadza to jednak twórcom WoT-a w próbach podbijania kolejnych rynków growych. Obecnie w World of Tanks możemy zagrać na PC, urządzeniach mobilnych (World of Tanks Blitz) oraz na trzech konsolach – Xbox 360, Xbox One oraz PlayStation 4.

World of Tanks trafi na Nintendo Switch

Kwestią czasu było spróbowanie swoich sił przez Wargaming z obecnie najchętniej kupowanym urządzeniem przenośnym – Nintendo Switch. Sama implementacja gry nie będzie dla programistów giganta z Mińska większym problemem. Najważniejszą kwestią obecnie jest… liczba posiadaczy samej konsoli. Jak powiedział w wywiadzie dla GamesTM Darold Higa, Wargaming’s Senior Game Designer:

„World of Tanks jest grą free-to-play, więc na początek musimy oszacować, jak wiele osób jest nią zainteresowanych. Konsola Nintendo Switch musi najpierw dotrzeć do określonej liczby użytkowników, zanim zaczniemy podejmować jakiekolwiek kroki. Nie sprzedajemy produktu detalicznego – potrzebujemy sporej liczby graczy, aby koszty implementacji na daną platformę nam się zwróciły.”

Bardzo możliwe, że te wytyczne już niedługo zostaną przez Nintendo spełnione. Według ostatnich danych producent konsoli zwiększył miesięczną produkcję urządzenia do dwóch milionów sztuk miesięcznie. Czy to wystarczy, aby World of Tanks pojawiło się na Switchu? Tego dowiemy się zapewne w ciągu kilku miesięcy.

[źródła: Wccftech, Rykoszet.info]

Podziel się.

O autorze

Łukasz „MiqT” Mitka

Gracz, amator dobrej animacji, kina wszelkiego, smacznej książki oraz… wieczne dziecko. Człowiek lubujący się w ciekawych dyskusjach, często idący na przekór wszystkim. Posiadacz bardzo specyficznego poczucia humoru, dzięki czemu skutecznie segreguje grono swoich znajomych. A tak ogólnie to misio do rany przyłóż.