Ostatnio głośno zrobiło się o wojnie Take-Two Interactive, właściciela studia Rockstar Games, z twórcami modów do GTA V (kto nie słyszał, niech usłyszy).

Chęć wyeliminowania modów z gry spotkała się z wielkim sprzeciwem fanów. Gdy Łukasz pisał swój tekst, petycję odnośnie „ratowania OpenIV” podpisało ponad pięćdziesiąt tysięcy osób. W chwili obecnej pod wnioskiem złożono już 78 tysięcy podpisów.

Wrócą mody do GTA V?

Bogate sieroty to jednak dobrze mają w życiu. Filmy, gry, mody…

Po fali nienawiści, jaka zalała Rockstar na platformie Steam, gigant odpowiedzialny za GTA i serię Max Payne zamieścił na swojej stronie internetowej wiadomość, która na pewno ucieszy fanów modów. Parafrazując:

Po rozmowie z Take-Two Interactive, Rockstar Games zdecydował, iż nie podejmie żadnych prawnych działań względem twórców modów, oczywiście dopóki nie naruszają praw własności intelektualnej bądź nie dotyczą rozgrywki online.

Czas pokaże, czy Rockstarowi uda się nadrobić stracony przez graczy szacunek.

Wrócą mody do GTA V?

Czekam na mod piękniejszej twarzy Tony’ego Starka, Pepper…

[źródło: gamespot.com]

Podziel się.

O autorze

Uwielbiam górskie wędrówki i leśne spacery. W chwilach tak wolnych, jak i bardzo szybkich czytam książki i zatapiam się w niezmierzone światy gier komputerowych. Jestem ciekawy świata i staram się go tak poznawać, jak i tworzyć.