Minął już prawie rok od premiery najnowszego rozszerzenia do World of Warcraft, zatytułowanego Legion. Już teraz po Internecie krążą informacje, które mogą świadczyć o miejscu akcji kolejnego dodatku.

Obecna wersja gry World of Warcraft posiada numer 7.2, ale już teraz na serwer testowy został udostępniony najnowszy patch, podnoszący wersję do numeru 7.3. Ma on zakończyć oś fabularną przedstawioną w Legionie i przenieść graczy na planetę Draenei – Argus, gdzie znajdować się mają wojska Sargerasa.

Pliki najnowszej aktualizacji zostały rzetelnie przeanalizowane przez zagorzałych fanów uniwersum i okazało się, że posiadają kilka cennych informacji. W kodzie nowej wersji znajdują się dane o nowej zbroi, które zostały zebrane pod nazwą „Kul Tiras Quest Armor”. Pojawiają się również schematy nazw, na przykład: inv_boots_cloth_kultirasquest_b_01. W tym miejscu warto zauważyć, że poprzednie rozszerzenia również wprowadzały pliki o nazwach według tego schematu, czyli: inv_bracer_leather_draenorquest90_b_01 czy inv_chest_leather_legionquest100_b_01.

Zaginiona wyspa wróci do Azeroth? Fani odnaleźli interesujące informacje

Jeden ze wzorów nowej zbroi

Interesująco wygląda wzór samej szaty, która wydaje się zawierać mapę do nowej lokacji. Strój posiada na sobie również wzory macek, co może być nawiązaniem do Przedwiecznych Bogów władających Azerothem w pradawnych czasach.

Kul Tiras było państwem – miastem założonym na wyspie pomiędzy Khaz Modanem a Lordaeronem. Dzięki temu, że wyspa była niezwykle urodzajna i bogata w złoto, państwo to szybko stało się sercem handlowym regionu. Wpływy z handlu pozwoliły zbudować potężną flotę, która z początku służyła do ochrony szlaków handlowych. Po wybuchu drugiej wojny przyłączyła się natomiast do Anduina Lothara i pomogła mu odeprzeć ataki Hordy. Z Kul Tiras wywodzi się jedna z głównych bohaterek uniwersum świata Warcraft, czarodziejka Jaina Proudmoore, która już przy wybuchu trzeciej wojny zabrała ze sobą połowę floty swojego rodzinnego kraju i popłynęła do Kalimdoru.

Zaginiona wyspa wróci do Azeroth? Fani odnaleźli interesujące informacje

Tajemniczy fragment szaty

Od początku fabuły World of Warcraft wyspa zniknęła z mapy uniwersum. Mówi się, że zmieniła położenie podczas wydarzeń znanych z Cataclysmu i została uznana za zaginioną, jednak nie było jej już wcześniej. Teraz istnieje szansa, że powróci, a wraz z nią Jaina, która w Legionie nie odegrała znaczącej roli. Na razie wciąż są to jeszcze spekulacje, ale istnieje spora szansa, że okażą się prawdziwe, ponieważ nowe rozszerzenia do WoW mają premiery co dwa lata, a rok już minął. Smaczku dodaje fakt, że fabuła Legionu dobiega końca, a zapowiedzi kolejnych rozszerzeń pojawiały się z dużym wyprzedzeniem. Blizzardowi zresztą zdarzały się już tego typu przecieki i okazywały się prawdziwe.

[źródła: Wccftech, Wowhead]

Podziel się.

O autorze

Adrian Czech

Bardzo lubię ratować świat, dlatego jestem wielkim fanem wszelkiej maści RPG-ów (choć nigdy nie tknąłem serii The Elder Scrolls), Mass Effecta i twórczości Blizzarda, ale serie Grand Theft Auto i Max Payne również nie są mi obce. Od dziecka kibic Realu Madryt. Nadmiar czasu lubię spożytkować na podróżach, książkach, serialach i filmach. No i w ciemno łykam kolejne odcinki Dragon Balla oraz ekranizacje ze stajni Marvela.