Więcej, lepiej i ładniej… tak w trzech słowach można podsumować zapowiedziane Dragon Quest Builders 2. Wszyscy zapaleni konstruktorzy powinni być usatysfakcjonowani.

To, co odróżniało Dragon Quest Builders od innych gier tego typu, to unikalny klimat jRPG i poczucie faktycznego uczestniczenia w przygodzie. Budowanie nadal było głównym założeniem gry, ale w połączeniu z walką i wykonywaniem różnej maści zadań tworzyło ono mieszkankę wybuchową, w którą śmiało grać mogli zarówno dorośli, jak i dzieci.

Kontynuacja pozwoli nam przemierzać świat lądem, powietrzem (choć w ograniczony sposób) i… pod wodą. Tym razem nie będzie więc w teorii żadnych ograniczeń – w teorii, bo Dragon Quest Builders 2 zmierza wyłącznie na PlayStation 4 oraz Nintendo Switch. Na załączonym materiale zaprezentowano również grę ze znajomymi. Czy poza szybszą premierą można oczekiwać czegoś więcej?

Podziel się.

O autorze

Paweł Matyjewicz

Dumny tata, pasjonat życia i gier wszelakich. Miłośnik fantastyki. Nazywany geekiem, choć sam uważa, że do tego miana bardzo mu daleko. Wielbiciel przemyślanych światów, również tych papierowych.