Polskie studio 11 bit zapowiedziało wczoraj nową produkcję – Frostpunk. Wygląda niezwykle interesująco. Czy możemy liczyć na to, że przebije fenomen This War of Mine?

Cóż, ja mam w związku z tym ogromne nadzieje, bo jak doceniam wykonanie i starania włożone w poprzednią grę developerów, tak po prostu nie przypadła mi ona do gustu. Mimo wszystko indyk został doceniony przez graczy i recenzentów na całym świecie, zatem Frostpunk już teraz ma dobry start na drodze do sukcesu. Zresztą, sami zobaczcie, co zaprezentowano na poniższym teaserze.

Cholera, ciągle piszę „Frostbite”.


Czym jest Frostpunk?

Frostpunk już wcześniej przewijał się w przeprowadzanych wywiadach i początkowo nosił tytuł Industrial, jednak wczoraj uległo to zmianie. I nic dziwnego, bo udostępniona zapowiedź wygląda iście frostpunkowo.

Niestety twórcy nie chcą na ten moment zdradzić, do jakiego gatunku będzie należeć Frostpunk ani co dokładnie będziemy w nim robić. Póki co musi nam wystarczyć tyle, że akcja gry została osadzona w dystopijnej przyszłości, zatem czeka na nas masa wyborów moralnych oraz walka z niesprzyjającymi życiu warunkami atmosferycznymi.

Czy Frostpunk w kwestii mechaniki rozgrywki okaże się kopią This War of Mine, okraszoną nowym, bardziej intrygującym uniwersum? Oby nie, bo choć ten drugi tytuł zaskarbił sobie wśród graczy ogromną sympatię i popularność, to sądzę, że wiele osób chciałoby pograć w coś nowego. Miejmy nadzieję, że 11 bit studios pójdzie zupełnie nową ścieżką.

Spodziewam się jednak dużego nacisku na gameplay, jak to twórcy mieli w zwyczaju robić w swoich poprzednich produkcjach. A może tym razem pierwsze skrzypce odegra tu fabuła? Dowiemy się w 2017 roku.

[źródło: 11 bit studios]

Podziel się.

O autorze

Aleksandra Olszar

Choć do idealisty mi daleko, niczym prawdziwy romantyk wierzę, że mam w tym świecie do spełnienia jakąś ważną rolę. Jestem fanatyczną miłośniczką trylogii Mass Effect (serio, bardziej nawiedzonego maniaka nie znajdziecie) i wyznaję zasadę, że gracz ma tyle żyć, w ile gier zagrał. Wszystkie moje pasje miały początek już we wczesnym dzieciństwie, a ja jako duże dziecko do dziś rozwijam się w ich kierunku.