Gdy podczas tegorocznych targów E3 zapowiedziano prequel Life is Strange, większość fanów podeszła do tego tematu z pewną rezerwą. Tym bardziej, że tytuł przygotowuje studio Deck Nine, a nie rodzice franczyzy – DONTNOD. Jednak pierwszy epizod rozwiał wszelkie wątpliwości.

Life is Strange: Before the Storm to prequel do historii opowiedzianej w produkcji DONTNOD wydanej w 2015 roku. Tym razem główną bohaterką została Chloe Price, najlepsza przyjaciółka Max Caufield, która w pierwszej odsłonie serii posiadała moc manipulacji czasem. Chloe nie ma żadnych supermocy, jednak nie przeszkodziło to twórcom w stworzeniu angażującego i ciekawego gameplayu.


Zwiastun drugiego epizodu

W produkcji Deck Nine gracze mają okazję poznać Rachel Amber, wokół poszukiwań której została zbudowana fabuła Life is Strange od DONTNOD. W drugim epizodzie Chloe wpakuje się w nie lada kłopoty, które sprawią, że dziewczyny zobaczą ciemniejszą stronę Arcadia Bay. Poprzedni odcinek pozostawił fanów z kilkoma pytaniami, na które odpowiedzi być może znajdą w tym nadchodzącym. Zwiastun drugiego epizodu zdradził również datę premiery – zadebiutuje on 19 października na Xboksie One, PS4 i PC.

Muzyka wykorzystana w powyższym materiale to utwory VoicesA Hole in the Earth zespołu Daughter. Materiał stworzony przez muzyków został napisany specjalnie na potrzeby gry. Potęguje to emocjonalny odbiór produkcji (gdyby sama fabuła i bohaterowie nie wystarczyli). Life is Strange słynie z bardzo dobrej ścieżki dźwiękowej, a Before the Storm z pewnością nie odstępuje pod tym względem od pierwowzoru.

Pierwszy epizod Life is Strange: Before the Storm został oceniony przez użytkowników serwisu Metacritic na 7.6. Wśród recenzentów również został bardzo ciepło przyjęty. Od siebie dodam, że świetnie jest wrócić do Arcadia Bay i z niecierpliwością czekam na kolejne kłopoty, w które wplączą się Chloe i Rachel.

Podziel się.

O autorze

Zakochana w grach od pierwszej sesji na Pegasusie, miłośniczka otwartych światów i dobrej fabuły. Fanatyczka uniwersum Wiedźmina, zarówno tego wirtualnego, jak i książkowego. Oprócz gier uwielbia seriale, filmy i literaturę fantastyczną.